AKTUALNOŚCI
O KLIMKU
OSIĄGNIĘCIA
GALERIE
FILMY
SPONSORZY
KSIĘGA GOŚCI
LINKI
 
Odwiedzin: 835559
Aktualności
Zakończyła się OOMł: Trzy razy podium
2011-02-13

Przez kilka dni w Zakopanem odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Klimek startował w kategorii Junior B w dwóch konkursach indywidualnych (na Średniej i Wielkiej Krokwi) oraz w konkursie drużynowym.

Pierwszego dnia (8 luty 2011r.) odbyły się skoki na Średniej Krokwi (HS 94). Konkurs skoków w kategoriach junior A i B został przeniesiony na godziny popołudniowe. Silny wiatr oraz zapadający zmrok sprawiły, że odbyła się tylko jedna seria, która wyłoniła medalistów. Klimek skokiem na 84,5 m zajął drugą pozycję.

Na drugi dzień (9 luty 2011r.) zaplanowany został konkurs drużynowy. Warunki pogodowe na Średniaj Krokwi były lepsze, niż dzień wcześniej. Drużyna TS WISŁA ZAKOPANE SMS Z-NE w składzie: Rafał Polinkiewicz, Andrzej Gąsienica i Klemens Murańka zajęła I miejsce zdobywając 668 punktów.

Trzeci dzień olimpiady młodzieżowej (10 luty 2011r.) to konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi. Klimek oddał dwa równe skoki na odległość 125,5 i 126,5 m zapewniając sobie tym samym wysokie, drugie miejsce.