Odwiedzin: 717310
Aktualności
Olimpijska forma na OOMł w Szczyrku i Wiśle
2012-02-07

Dwa pierwsze miejsca w konkursach indywidualnych i drugie w drużynie zdobył Klemens na ważnych zawodach, jakimi była XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych. Młodzi zawodnicy rywalizowali w Wiśle Malince i Szczyrku Skalitem.

W środę, 1 lutego, skoczkowie rywalizowali na skoczni Szczyrk Skalite HS 106 (K95). Klemens Murańka ze znaczną przewagą zwyciężył w kategorii junior B. Zakopiańczyk oddał dwa najdłuższe skoki w zawodach, mimo że skakał z rozbiegu niższego o trzy belki niż rywale spoza kadr. W pierwszej serii lądował na 104,5m a w drugiej na 102m. Drugie miejsce zajął Mateusz Kojzar, który stracił do Klimka aż 38,7pkt po skokach na odległość 99,5 i 99,5m. Na najniższy stopień podium wskoczył Krzysztof Biegun.

Drugi konkurs indywidualny odbył się 4 lutego na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (HS 134). Klemens Murańka w swojej kateogorii kolejny raz okazał się najlepszy oddając najdłuższe skoki (dwukrotnie 133,5m). Tym samym potwierdził wysoką formę prezentowaną na obiekcie w Szczyrku Skalitem. Zakopiańczyk zdobył uznanie także najlepszym stylem, uzyskując od sędziów dwie noty w pierszej i trzy w drugiej serii po 19 za swoje skoki, będąc ponownie poza zasięgiem rywali.

Dzień później skoczkowie znów przenieśli się do Szczyrku, gdzie odbył się konkurs drużynowy. Ekipa TS Wisła Zakopane (P. Murzyn, M. Pytel, K. Murańka) zdobyła w sumie 613,0 punktów, co dało im drugie miejsce na podium. W drużynie zakopiańskiej najlepsze skoki oddawał Murańka skacząc na 104 i 104,5 m).