Odwiedzin: 736986
Aktualności
Erzurum: Najdłuższy skok i srebro w drużynie
2012-02-28

W tureckim Erzurum zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w skokach narciarskich. Dziwna decyzja sędziów spowodowała, że skok Klimka anulowano, a serię powtórzono. Lepiej było w konkursie drużynowym - nasi zawodnicy zakończyli zawody na drugim miejscu podium.

Skoczkowie rywalizowali na skoczni HS 109 (K-95).

23 lutego odbył się konkurs indywidualny. Pierwsza seria nie przebiegała bez problemów. Po 33 zawodnikach konkurs został przerwany, a wyniki serii anulowane. Jury zdecydowało o obniżeniu belki z 24. pozycji na 22. Co ciekawsze, do momentu anulowania wyników serii autorem najdłuższego skoku był Klemens Murańka, który uzyskał aż 112 metrów. Był to najdłuższy skok oddany w tych zawodach i z pewnością zapewniłby Klimkowi miejsce na podium. Niestety skok w powtórzonej serii okazał się krótszy i ostatecznie nasz zawodnik zakończył zawody na 6 miejscu (103,5 i 105,5m). Najlepiej z Polaków spisał się reprezentacyjny kolega Klimka, Olek Zniszczoł, który skokami na 107,5 i 109,5m zapewnił sobie 2 lokatę.

- To był bardzo dobry dzień, choć mógł być jeszcze lepszy - tak skomentował w "Przeglądzie Sportowym" srebro Aleksandra Zniszczoła na mistrzostwach świata juniorów kierownik ekipy, Adam Małysz. - Drugi medal mógł zdobyć Klemens Murańka, ale sędziowie anulowali serię z jego świetnym skokiem.

Dwa dni później, 25 lutego, rozegrano konkurs drużynowy. Polscy skoczkowie zajęli drugie miejsce. Złoty medal wywalczyli zawodnicy z Norwegii, a brąz zdobyli Austriacy.

W naszej drużynie znaleźli się: Klimek Murańka, Tomek Byrt, Bartek Kłusek i Olek Zniszczoł. Po pierwszej serii polscy skoczkowie prowadzili. Nad Norwegami mieli 6 punktów przewagi. Ostatecznie stracili do zwycięzców 3 punkty. W naszej ekipie najlepiej skakał Klemens Murańka, który w pierwszej serii lądował na 103,5 m a w drugiej na 101 m i zdobył dla drużyny 257,5 pkt.