AKTUALNOŚCI
O KLIMKU
OSIĄGNIĘCIA
GALERIE
FILMY
SPONSORZY
KSIĘGA GOŚCI
LINKI
 
Odwiedzin: 835547
Aktualności
Puchar Kontynentalny w Courchevel
2010-08-01

Pierwszy dzień rewelacyjny, drugi - zdecydowanie gorzej. Tak w skrócie można podsumować występy Klimka podczas odbywających się we francuskim Courchevel zawodów Pucharu Kontynentalnego, w którym udział brała kadra prowadzona przez trenera Adama Celeja.

Zawody odbywały się na dużej skoczni HS132.

Pierwszy dzień, piątek, okazał się dla Klimka szczęśliwy, choć 19. miejsce po skoku na 113m w serii próbnej nie zapowiadało sukcesu. Pierwsza seria punktowana zdecydowanie należała do Klemensa. Po wspaniałym skoku na 126m zajał drugie miejsce, zaraz za faworytem zawodów Jakubem Jandą. Skok w drugiej serii już nie był tak daleki, jednak 111,5m pozwoliło utrzymać się w czołówce zawodów. Ostatecznie Klemens zajął 6. lokatę nieznacznie ustępując zawodnikom, których nazwiska niejednokrotnie pojawiały się w czołówce zawodów Pucharu Kontynentalnego lub Pucharu Świata. Sukcesem jest również najlepszy wynik wśród polskich zawodników.

Drugi dzień zawodów przyniósł zmianę, niestety na niekorzyść. Dokładnie jeszcze nie wiemy, co się stało, jednak sobotni konkurs po prostu "nie wyszedł". 16. lokata w serii próbnej dawała nadzieje na dobrą dyspozycję Klemensa, jednak po pierwszej serii okazało się, że ten konkurs trzeba będzie szybko zapomnieć i skupić się na kolejnych występach. 101m i 41. miejsce w pierwszej serii nie dały podstaw do startu w serii drugiej i na tym zawody się zakończyły.

Ostatecznie po tych - mimo drugiego dnia - udanych zawodów (6. miejsce w tak wysoko obstawionym przez zawodników konkursie to spory sukces!) Klemens znajduje się na 53. miejscu w rankingu CRL i 35. miejscu w rankingu generalnym Letniego Pucharu Kontynentalnego.