Rodzaje nart i ich zastosowanie

Na rynku jest tak wiele nart, że trudno jest się zorientować, czego potrzebujesz. Mówienie o szerokości w talii, rockerze, camberze, promieniu i długości może sprawić, że będziesz nieco zdezorientowany. Przeczytaj nasze krótkie opisy, które pomogą Ci określić, jakie narty będą najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom.

Typ narciarza:

Aby pomóc określić, jakie narty kupić, po pierwsze ważne jest, aby zrozumieć, jakim typem narciarza jesteś, od początkującego do eksperta. Początkujący narciarz to zupełny nowicjusz i/lub wciąż uczący się podstawowych kroków na nartach – wciąż bardzo nowy w tym sporcie.

Narciarstwo- rekreacja i sport

Średniozaawansowany narciarz jeździ na nartach pod kontrolą i ostrożnie na trudniejszym terenie. Jazda na nartach pod kontrolą z umiarkowaną prędkością. Zaawansowani Narciarze spędzili czas na śniegu i opanowali podstawy; stają się coraz bardziej komfortowi jeżdżąc z umiarkowaną prędkością na zaawansowanych trasach w optymalnych warunkach śniegowych.

Zaawansowani narciarze, nie zawsze muszą być agresywnymi narciarzami, ale są w stanie utrzymać solidną technikę na zaawansowanym terenie w większości warunków śniegowych. Kontrolowana jazda z większą prędkością. Narciarze eksperci, jeżdżą na nartach pod kontrolą w każdych warunkach śniegowych. Jeżdżą bezpiecznie przy dużych prędkościach, zachowując stałą, mocną technikę.

Należy również wziąć pod uwagę płeć narciarza, czy jest to mężczyzna, kobieta czy dziecko. Narty męskie mogą być również używane jako narty unisex, jednak kobiety będą czerpać ogromne korzyści z nart specyficznych dla kobiet, ponieważ anatomiczny kształt, waga i postawa kobiety zostały wzięte pod uwagę. Nie ma różnicy w nartach dla chłopców i dziewczynek, z wyjątkiem koloru. Narty dla dzieci są zaprojektowane jako miękkie i wybaczające błędy, aby pomóc w nauce jazdy na nartach.

Każda dyscyplina narciarska wymaga własnego typu nart. Określając poziom narciarza, którym jesteś, pomożesz dopasować typ nart, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Określając flex i szerokość nart w stosunku do rodzaju terenu, który jesteś w stanie pokonać, znacznie poprawisz swoją kontrolę i stabilność na stoku. Od nart zjazdowych, poprzez narty biegowe, aż po narty do jazdy w puchu – oto zestawienie terminologii narciarskiej i rodzajów nart dostępnych obecnie na rynku.