Co to jest ubezpieczenie narciarskie?

Zima to idealna pora na jazdę na nartach w śniegu. Wielu sportowców dba o zarezerwowanie dobrego hotelu czy zakup dobrego sprzętu do ochrony osobistej. Nie wszyscy jednak pamiętają, by jeździć na nartach z ubezpieczeniem. W tym poście przyglądamy się bliżej najważniejszym aspektom ubezpieczenia narciarskiego.

Co to jest ubezpieczenie narciarskie?

Jeżdżąc na nartach, tak jak chronisz swoją głowę, oczy i ciało najlepszym sprzętem do uprawiania tego sportu, tak samo musisz się ubezpieczyć od ewentualnych szkód materialnych i cielesnych. Albo od tych szkód, które możesz spowodować wobec osób trzecich.

Ubezpieczenie narciarskie to rodzaj ubezpieczenia, które pokrywa obrażenia ciała i inne wydatki związane z uprawianiem sportu narciarskiego. Dotyczy to kosztów leczenia, ratowania na stokach, przewożenia do szpitali, szkód majątkowych itp. Pokrywa również wydatki poniesione na usługi, z których nie można korzystać z powodu wypadku: sezonowe karnety narciarskie itp.

Ten rodzaj ubezpieczenia jest bardzo polecany dla osób, które podczas wyjazdu do ośrodka narciarskiego lubią czuć się ubezpieczone pod każdym względem. I są one polecane zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Nadmierna pewność siebie może być zabójcza dla osoby i jej portfela. Wejdź także na https://www.narciarska.pl, aby poznać najlepsze miejsca do uprawiania narciarstwa.

Istnieją polisy narciarskie na pojedyncze dni (płacisz za każdy ubezpieczony dzień) i inne polisy sezonowe (obejmują cię na szereg dni, jeśli jesteś regularnym narciarzem). Przyjrzyjmy się, co zwykle obejmują te ubezpieczenia.

Pomoc medyczna

W przypadku wystąpienia szkody ubezpieczyciel zapewni Ci niezbędną pomoc medyczną. Obejmuje to zapewnienie Ci leków, personelu medycznego, pomocy technicznych (kul lub wózków inwalidzkich) oraz usług medycznych zgodnie z Twoimi potrzebami. Dobra polisa ubezpieczeniowa będzie miała do dyspozycji sieć lekarzy i ośrodków współpracujących w miejscowości, w której wyjeżdżasz na narty.

Wydatki na ekipę ratunkową na stoku narciarskim

Wypadki na (lub poza) stoku niestety się zdarzają. I wcale nie trzeba być mniej doświadczonym na nartach. Ten aspekt wydaje się nieistotny, ale jeśli nie jesteś objęty ubezpieczeniem i musisz być ratowany z miejsca położonego poza trasą lub niedostępnego, rachunek może być znaczący.

Dzięki temu ubezpieczeniu narciarskiemu możesz mieć pewność, że wszędzie tam, gdzie miałeś wypadek, zostaniesz odebrany przez sanie lub karetkę pogotowia i zostanie Ci udzielona niezbędna pomoc medyczna, która Cię wyleczy lub zawiezie do pobliskiego szpitala.

Repatriacja w przypadku choroby lub wypadku za granicą

Jeśli znajdziesz się poza granicami Polski, ubezpieczenie to zapewni Ci powrót transportem medycznym do wybranego przez Ciebie ośrodka zdrowia lub szpitala. A jeśli będziesz miał pecha umrzeć, twoi krewni będą mogli przynajmniej sprowadzić cię do domu na koszt ubezpieczenia.

Pomyśl o tym ubezpieczeniu, jeśli zamierzasz wyjechać poza Polskę, aby uprawiać swój ulubiony sport. Co jeśli utkniesz w zagranicznym szpitalu z powodu wypadku na nartach i będziesz musiał wrócić do Polski aby leczyć się u zaufanego lekarza? Kto zapłaci rachunek za transport medyczny? Dzięki ubezpieczeniu narciarskiemu masz pewność, że będziesz mógł wrócić tak szybko, jak to możliwe, bez żadnych dodatkowych kosztów.