Gdzie na narty w Szwajcarii?

Ośrodki narciarskie w Szwajcarii to idealne i przyjazne rodzinom miejsca na spędzenie wspaniałych wakacji. A ponieważ jest to kraj, w którym pada dużo śniegu, można cieszyć się długim sezonem narciarskim. Trwa on mniej więcej od początku października do końca maja.

Ośrodki narciarskie w Szwajcarii

W górzystym kraju, jakim jest Szwajcaria, nie brakuje ośrodków narciarskich z tysiącami kilometrów tras dla wszystkich poziomów zaawansowania. Przyjrzyjmy się dwóm najbardziej znanym i popularnym obszarom.

Zermatt

Znajduje się w kantonie Valais, w pobliżu granicy z Włochami i u stóp ogromnego Matterhornu. Jest to miejscowość wolna od samochodów, do której można dojechać tylko pociągiem, co jest ważnym czynnikiem, gdy chce się oddychać świeżym powietrzem Alp i spędzić relaksujący urlop.

Najprzyjemniej jest włóczyć się po uliczkach miasteczka i zaglądać do sklepów. Tutaj wszystko jest zadbane, a widok z Matterhornu zapiera dech w piersiach. Matterhorn o wysokości 4.478 metrów jest królem gór w Europie.

Trasy narciarskie w Zermatt przekraczają oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Na narciarzy czeka 360 kilometrów wspaniałej scenerii i tras o różnym stopniu trudności. Wszystkie są łatwo dostępne z miejscowości.

Najlepszym i najbardziej spektakularnym zjazdem jest Gornergrat, który odbywa się dzięki kolejce zębatej, która osiąga wysokość 3.089 metrów, a po drodze oferuje wspaniałe widoki na Monte Rosa i lodowce. Bardziej odważni mogą udać się w rejon lodowca Paradise i Monte Rosa, gdyż jest to idealne miejsce na zjazd z wysokości 3.900 metrów do 1.620 metrów. Wszystko to sprawia, że jest to jeden z najbardziej stromych zjazdów na świecie. Do takiego zjazdu potrzebujesz solidnych nart. Sprawdź, jak je wybrać: https://www.narciarska.pl/jak-kupic-dobre-narty-podstawowe-porady

St Moritz

Ośrodek narciarski St. Moritz znajduje się w Graubünden, największym kantonie Szwajcarii, na granicy z Austrią i Włochami. To najbardziej elegancki kurort na świecie, a przynajmniej taki, który w swoje najlepsze dni gromadzi najważniejsze osoby.

St. Moritz to mityczne miejsce dla miłośników śniegu. Jego narodziny nieco ponad sto lat temu w środku szwajcarskich Czterech Dolin sprawiły, że stał się idealnym miejscem dla ośrodków sportowych i wypoczynkowych. W rzeczywistości jest tak ważny, że był nawet gospodarzem zimowej olimpiady.

Ten ośrodek, przy bliższym poznaniu, wygląda jakby był zaprojektowany dla doświadczonych narciarzy. Posiada dużą ilość szerokich tras, doskonały śnieg i różne poziomy. Należy jednak zaznaczyć, że 80% tras jest dla zaawansowanych narciarzy, szczególnie te czerwone.
Jednym z najbardziej atrakcyjnych jest Hahnnensee, który ma pięć kilometrów długości i 1500-metrowy pionowy spadek. Warto zjechać w dół Corvatsch lub nawet zjechać poza trasą, jeśli jest się wystarczająco dobrym.