Piste Ski/Carving Ski: modele od początkujących do ekspertów. Narty Piste (aka carvingowe) mają wąskie taliowanie, zaprojektowane do jazdy carvingowej na przygotowanych trasach.

Narty alpejskie: od poziomu zaawansowanego do zawodniczego, narty alpejskie są szybkie, precyzyjne i osiągają najlepsze wyniki na twardych, przygotowanych trasach.

Narty do swobodnej jazdy / narty all mountain: dobrze radzą sobie w większości warunków, świetne do trudnych, zmiennych warunków w każdym miejscu na górze. Szerokość w talii od 85-95mm.

Narty All Mountain Wide: pójdą wszędzie, zrobią wszystko. Carve, skręcaj, szukaj puchu i przebijaj się przez gruz i nierówności. Szerokość w talii od 95mm-105mm.

Narty Telemarkowe: zapoczątkowane przez Sondre Norheim z Telemarku, Norwegia. Wiązania w nartach telemarkowych mocowane są tylko przy palcach, co znacznie ułatwia skręcanie.

Narty biegowe: cienkie i lekkie, z lekko prostymi krawędziami. Wiązania w nartach biegowych mocuje się tylko w palcach. Wiązania tego typu są zazwyczaj pokryte woskiem lub mają wzór na podstawie, aby zmniejszyć tarcie podczas wykonywania ruchu do przodu.

Narty zawodnicze: Ferrari przemysłu narciarskiego. Narty Race zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalnych zawodnikach narciarskich i prędkości. Narty wyścigowe, SL i GS spełniają wymagania dotyczące flexu, sztywności i szybkości reakcji, które są potrzebne zawodnikom. Różne rodzaje nart wyścigowych są produkowane, aby spełnić specyficzne potrzeby zawodników w zjeździe, slalomie gigancie (GS) i slalomie (SL).

Narty Freestyle: zaprojektowane do jazdy w powietrzu i do jazdy w parku. Z podwójnymi czubkami umożliwiającymi jazdę do przodu i do tyłu. W tej klasie znajdują się również narty Mogul do szybkiej i czułej jazdy po polu Mogul, z ciasną kontrolą i wieloma skrętami.

Narty do puchu: mają dużo rockera i szerokość w talii ponad 111mm dla maksymalnej pływalności i stabilności w głębokim puchu.

Narty Alpin Touring: mogą mieć różne szerokości w talii, ale są zaprojektowane z równymi możliwościami do podchodzenia pod górę, zarówno poprzez wędrówki, jak i zjazdy na nartach po świeżym śniegu. Zazwyczaj są one niezwykle lekkie.

1 thoughts on “Różne rodzaje nart.

Comments are closed.