3 December 2021 Adam Małysz nasz idol !

Aktywności na świeżym powietrzy, które można wykonywać w zimie

Nadejście najzimniejszych miesięcy w roku nie jest tylko po to, aby „przezimować” i czekać na wiosnę, nie wychodząc z domu. W większości krajów zachodnich można zaplanować zajęcia rodzinne, aby cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu. Musisz tylko podjąć niezbędne środki, aby zachować zdrowie i bezpieczeństwo. Poza tym, dzieci zawsze będą chciały się bawić i miło spędzać czas poza „czterema ścianami” swojego domu. Nie przywiązują wagi do warunków pogodowych.

Powszechnie panuje przekonanie, że to zimno jest odpowiedzialne za przeziębienia. Choć prawdą jest, że brak wilgoci w powietrzu, gdy temperatura spada poniżej 10°C, ma wpływ na rozmnażanie się wirusów, to jednak niskie temperatury nie są bezpośrednią przyczyną przeziębień. Jednak nasilają one dolegliwości związane z chorobami, takimi jak zapalenie zatok czy ból gardła. Z drugiej strony, w miarę możliwości należy unikać siedzącego trybu życia. Spacery i inne aktywności fizyczne poza domem zawsze będą konieczne, aby cieszyć się wysoką jakością życia.

Zabawy na śniegu

Chociaż są regiony w strefie umiarkowanej, gdzie śnieg nie pada każdej zimy, to kiedy ulice pokryte są bielą, jest to dobry czas na zabawę. Jeśli po opadach zostało wystarczająco dużo śniegu, aby ulepić bałwana, nie możesz przegapić takiej okazji. Równie zabawne są „aniołki”, które są tworzone na śnieżnych powierzchniach. Leżąc na plecach na ziemi i poruszając wyciągniętymi nogami i rękami, rodzice i dzieci mogą przeżyć niezapomniane chwile.

Góry: najlepsze aktywności rodzinne w zimie

Możliwości, jakie oferują naturalne parki górskie w zimie, są bardzo zróżnicowane. Nawet w zależności od wieku dzieci lub nastolatków, rodziny mają opcje odpowiadające ich potrzebom.

Jazda na nartach jest tradycyjnym zajęciem. Jeśli brakuje Ci wprawy, zawsze możesz nauczyć się podstaw jednej z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych. Równie fajną odmianą, która również polega na zjeżdżaniu po białych stokach, jest snowboarding. Typową zimową aktywnością jest również jazda na łyżwach, niemniej jednak trzeba zawsze pamiętać, że zamarznięte jeziora i stawy to nie są najlepsze miejsca do zabawy i uprawiania tego sportu. Dla mniej aktywnych sportowo, krótkie spacery po górach mogą być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Inną opcją jest wynajęcie zaprzęgu i rodzinna wycieczka.

Spacery po mieście

Miasta oferują również wyjątkowe atrakcje w okresie od grudnia do marca. Kolory są inne, temperatura jest inna. Zwykły spacer po ulicach i alejach można zaliczyć do rodzinnych rozrywek w zimie.

Related Posts

Narty czy deska?

17 czerwca 2021

17 czerwca 2021 1

Co jest lepsze, jazda na nartach czy desce? Na czym łatwiej nauczyć się jeździć? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie...

Ustroń dla narciarzy

14 czerwca 2021

14 czerwca 2021

Położony w Beskidzie Śląskim Ustroń jest chętnie odwiedzany przez turystów bez względu na porę roku. Od wiosny do jesieni dominują...

Gdzie na urlop zimą? – malownicza Norwegia

13 czerwca 2021

13 czerwca 2021

Im bliżej świąt czy ferii zimowych, tym częściej zastanawiamy się, gdzie udać się na nasz upragniony urlop. Osoby, które nie...