Narty – kupić, czy wynajmować?

Kiedy zaczynamy przygodę z narciarstwem, pojawia się dylemat, czy wypożyczyć, czy kupić narty lub deskę snowboardową. Te wskazówki pomogą Ci zdecydować o najlepszej opcji.

Kiedy wynająć narty?

Bardzo ważne jest, aby buty były w odpowiednim dla Ciebie rozmiarze, aby narty miały odpowiedni rozmiar, a przede wszystkim, aby był to model ułatwiający wykonywanie skrętów, a nie szybki.

Nie jest wskazane ich kupowanie, gdy dopiero zaczynasz się uczyć, bo nawet nie wiesz, czy będziesz czerpać z tego zajęcia regularną przyjemność.

Jeśli poprosisz przyjaciela lub znajomego o sprzęt, ryzykujesz, że nie dostaniesz odpowiednich butów i nart, które są zbyt wymagające na początek. Sytuacja, której możesz doświadczyć, może nie być zbyt przyjemna i może sprawić, że zrezygnujesz z dalszego uprawiania narciarstwa. Dla początkujących zdecydowanie najlepszą opcją jest wypożyczenie nart ze sklepów z profesjonalną obsługą. Takie sklepy znajdziesz np. w Beskidach. Poznaj 5 najlepszych miejsc na narty w Beskidach.

Kiedy kupić narty lub deski snowboardowe?

Jeśli próbowałeś już jeździć na nartach lub snowboardzie, podoba Ci się to i zamierzasz uprawiać to regularnie, opcja zakupu może być optymalnym wyborem. Jeśli tak jest, to kup własny sprzęt narciarski lub snowboardowy.

Na rynku istnieje szeroki wybór używanego sprzętu w bardzo dobrych cenach i w bardzo dobrym stanie. Dobry sprzęt górski może służyć długo, jeśli się o niego dba, dobrze konserwuje i odpowiednio przechowuje latem.

Nie musisz wybierać najdroższego modelu, bo będą one ewoluować wraz z Twoją praktyką, prawdopodobnie będą to narty przejściowe. Dlatego polecamy Ci dbać o nie, potem możesz je sprzedać na rynku wtórnym, aby zrekompensować cenę nowego sprzętu, dostosowanego do Twojej ewolucji.

Jeśli umiesz jeździć na nartach i masz zaawansowany poziom, ale nie możesz jeździć tak często, jak byś chciał, to trudny wybór, ale wynajem, nawet jeśli nie jest najtańszą opcją, jest najwygodniejszy.

Wypożyczenie pozwoli Ci wypróbować różne modele i będzie to jak posiadanie nowych nart, za każdym razem. Dziś większość wypożyczalni nart i snowboardów oferuje narty i buty w idealnym stanie, na wszystkich poziomach zaawansowania.