AKTUALNOŚCI
O KLIMKU
OSIĄGNIĘCIA
GALERIE
FILMY
SPONSORZY
KSIĘGA GOŚCI
LINKI
 
Odwiedzin: 835547
Aktualności
Nordyckie doświadczenia Klemensa
2010-12-04

Zimowy Puchar Świata w skokach narciarskich powoli się rozkręca. Na dalekiej północy, w Finlandii i Norwegii, odbyły się pierwsze zawody PŚ. W każdych z nich udział brał nasz młody zawodnik Klemens Murańka.

Trener kadry polskich skoczków na nordyckie zawody powołał 7 zawodników. Pojechali doświadczeni: Adam Małysz, Kamil Stoch, Marcin Bachleda i Stefan Hula oraz młodzi: Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki i Klemens Murańka. Od początku trener zaznaczał, że trójka naszych młodych skoczków ma przede wszystkim "oskakać się" w "poważnych" konkursach, obserwować starszych kolegów i nabierać doświadczenia. Choć każdy z kibiców w duchu liczył, że "młodsi" się wybiją i pokażą się z jak najlepszej strony, niestety rzeczywistość kolejny raz nie pokryła się z marzeniami. Bo chociaż chłopcy spisali się naprawdę nieźle, to brakuje im jeszcze sporo do światowej czołówki.

 
Fot. Tadeusz Mieczyński/skijumping.pl

Jak mówią zawodnicy, skocznie w Finlandii i Norwegii nie należą do najłatwiejszych. Specyficzne konstrukcje, zmienne i bardzo ostre warunki pogodowe (silne podmuchy wiatru i bardzo niskie temperatury otoczenia poniżej -15 st.) powodują, że na sukces mogą liczyć tylko najbardziej doświadczeni skoczkowie. I tak się stało podczas tych konkursów. Zwyciężali zawodnicy z wieloletnim stażem, a młodsi pokornie lądowali dużo bliżej.


Fot. Anna Szczepankiewicz/skijumping.pl

Skoki narciarskie to sport specyficzny, w którym o sukcesie decyduje bardzo wiele czynników związanych z kondycją fizyczną, psychiczną oraz zapleczem technicznym. Do sukcesu dochodzi się powoli i tylko najwytrwalszym się udaje. Pomimo nienajlepszych wyników start w tych konkursach można uznać za bardzo ważne wydarzenie w sortowym życiu Klimka. Przez te kilkanaście dni zdobył coś, co zdecydowanie zaowocuje w przyszłości - doświadczenie. Trzymamy kciuki za kolejne starty naszego Młodego Skoczka!


Fot. Tadeusz Mieczyńcki/skijumping.pl