AKTUALNOŚCI
O KLIMKU
OSIĄGNIĘCIA
GALERIE
FILMY
SPONSORZY
KSIĘGA GOŚCI
LINKI
 
Odwiedzin: 835562
Aktualności
Zawody o Wielki Puchar Crunchips
2010-07-18

W Zakopanem na Średniej Krokwi odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody w skokach na igielicie. Był to zarazem trening po długim okresie wypoczynku oraz próba przed przyszłotygodniowymi zawodami Mistrzostw Polski w Wiśle i Szczyrku.

W pierwszym dniu zawodów, w sobotę, na skoczni K-35 rywalizowały dzieci w kategoriach Junior D i E. W niedzielę ze skocznią K65 zmagali się Juniorzy C, a najstarsi - Juniorzy A i B skakali na K-85.

W grupie juniorów B prym wiódł Tomek Byrt, który prowadził po pierwszej serii dzięki uzyskanej odległości 87,5 m. W finale lądował metr dalej, co przypieczętowało jego zwycięstwo. W równie dobrym stylu drugie miejsce wywalczył Grzegorz Miętus. Zawodnik AZS Zakopane uzyskał 86,5 m i 87,5 m. Jednak te odległości, przy świetnej dyspozycji Byrta, zwycięstwa dać dziś nie mogły. Trzecie miejsce na podium zajął Klimek Murańka (84 m i 83,5 m).

[Zobacz galerię zdjęć z tych zawodów]

Już w najbliższy weekend, 23-25 lipca w Wiśle i Szczyrku odbędą się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zapraszamy do obejrzenia zawodów i prosimy o kibicowanie Klemensowi!